Akupresura

Akupresura polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Punkty te nazywają się receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Uciskanie poszczególnych receptorów ściśle związanych z narządami powodować mogą ból, to z kolei sugeruje nam zmiany jakie mogą mieć już miejsce w narządach wewnętrznych. Bolesność receptorów, mówi bowiem o słabej lub wręcz złej kondycji danego narządu. Poprzez masaż receptorów osiągamy ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Akupresura daje uczucie usunięcia zmęczenia, ociężałości, poprawia samopoczucie oraz dodaje organizmowi energii, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.