Narciarstwo klasyczne

Narciarstwo klasyczne jako zimowa forma ruchu na świeżym powietrzu, jest wspaniałym odkryciem dla wielu ludzi po latach bezruchu. Z powodzeniem zastępuje wędrówki piesze uprawiane przez pozostałą część roku. Klubowicze pod okiem Szefki stawiają pierwsze kroki na nartach biegowych Ważny jest wybór sprzętu i sposób jego przygotowania do treningu. Trzeba trochę czasu aby opanować podstawowe kroki na nartach biegowych oraz skoordynować prace rąk i nóg ale radość bycia w grupie na ośnieżonych trasach rekompensuje nam wszystko. Ucząc się chodzić na nartach czujemy jak pracują wszystkie mięśnie, co pozwala na ich wzmocnienie, a osobom z nadwagą na szybkie pozbycie się kilogramów.

Dodatkowo, ruch na świeżym powietrzu dotlenia wszystkie narządy, a ruch wszystkich kończyn powoduje ich lepsze ukrwienie. Wspólnie wędrując docieramy do miejsc i tras w których nigdy nie byliśmy